Dobry okulista Tuczno

Dobry okulista Tuczno

24 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Zaćma to sama z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może mówić do ślepoty, natomiast na szczęście są już metody, które umożliwiają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Koszalin

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która zezwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny dawany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, oraz w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który zostaje nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Koszalin

To akurat przez nie usuwana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie dostarczana jest ponad nowa soczewka, która planuje zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Koszalin

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z tematu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co daje mu na nowo dobrze obowiązywać w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i terminem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj jednak istnieje toż możliwe, ponieważ nie każda wada że pozostać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne żyć również obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Koszalin

Co dodatkowo warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z głównych ról połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje toż dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z obecnych gatunków posiada własne pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w pomocy z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia również inne choroby oczu i wady wzroku, jakie on ma. Na tej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi osiągnąć najwłaściwsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Koszalin

0 0 votes
Daj ocenę