Doradztwo podatkowe Biały Bór

Doradztwo podatkowe Biały Bór

1 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Oto inny z kolekcji artykułów dotyczących zmian w własnym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Police

Zmiany w prawie w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to pewne z najczęściej używanych walut internetowych. Bawią się one szerokim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku poprawiłyby się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie szybko składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w liczbom roku z obecnego ułatwienia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie dużo rzeczy będą krótki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo łatwiej będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z tamtego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie nowego państwa, będą musiały opłacić podatek o określi exit tax. Dla grupie kobiet będzie on uczyłem 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy obywatel będzie musiał wypełnić kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym punktem w ostatnim przykładzie może ujawnić się skompletowanie i danie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uznaje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą oraz ci przedsiębiorcy, jacy będą potrzebowaliby sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla kobiet wykonywających kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie obecne właściwie więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Tworzy wtedy pomysł na moc świadczeń, które w roku bieżącym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Police

0 0 votes
Daj ocenę