Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to podstawowe założenia rewitalizacji przestrzeni dostępnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej propozycji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie celów w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a też oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura działać będzie ograniczonej społeczności do unii zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej modną formę spędzania czasu wolnego, np. na ciekawym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na około 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze powstają z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich grupie i obszarów publicznych i prostych”.

– Środki na zastosowanie zadań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Dawno to pomysł zmian w Starninie – mimo pozytywnej opinii – nie mógł zaczerpnąć z dopłaty UE ze powodu na wybranie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego wysoce się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę