Jak zwrócić smartfona kurierem dpd kupiony na raty w Orenge?

Jak zwrócić smartfona kurierem dpd kupiony na raty w Orenge?

24 kwietnia, 2022 0 przez Mikołaj Online

Jeśli chodzi o Polskę to zwrot smartfona kupionego na raty w Orange za pomocą kuriera dpd to raczej nie ma w tym nic trudnego, bo towar, który z jakichś przyczyn nie spełnia naszych wymogów możemy zwrócić w ciągu dwóch tygodni od momentu zakupu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że zwrot nie jest opcją zaskakująco trudną, czyli nie musimy  przechodzić przez jakiś proces weryfikacyjny sprzedającego, a potem dodawać do paczki specjalnego potwierdzenia, które spełnia standardy Orange.

Tak rzecz jasna być nie musi, bo wystarczy odesłać smartfon kurierem lub pocztą, a do paczki włożyć list z naszym napisanym odręcznie powodem zwrotu. Można też takiego listu nie drukować lub pisać, bo wystarczy napisać wiadomość elektroniczną sprzedającemu. Brzmi to rzecz jasna bardzo prosto i takim jest w rzeczywistości. Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy minęły ponad dwa tygodnie od momentu zamówienia lub wtedy gdy listonosz lub kurier zgubi naszą paczkę. Tego typu historie nadal mają miejsce i co równie istotne to nadal będzie częścią zwrotów, bo minie jeszcze jakiś czas zanim ludzi zajmujących się paczkami w pełni zastąpi coś bardziej niezawodnego.

Sprawność

Jeśli chodzi o zwrot smartfona zakupionego na raty w Orange za pomocą dpd to zdecydowanie lepiej jest postąpić zgodnie z wytycznymi, o tych wytycznych wspomina strona kredytomarket.pl, a konkretniej o tym, że jeśli ten zwrot jest odpowiednio oznakowany to cała procedura powiązana ze zwrotem jest o wiele szybszą, bo sprzedający szybciej sobie porządkuje zwrócone przedmioty i dokumentację i na dokładkę szybciej dokonuje tych zwrotów za pomocą przelewów bankowych. Obecnie też nadal trafiają się problemy bezpośrednio powiązane z zagubionym towarem, który to może zagubić sam Orange lub firma kurierska dpd. Sprawy te na szczęście dotyczą mniej niż jednego procenta przypadków, ale raz na jakiś czas mają miejsce i to nawet w przypadku ludzi, którzy to wszystko wykonali zgodnie z regulaminem. Za tego typu błędy rzecz jasna odpowiedzialni są ludzie, którzy popełniają średnio od trzech do pięciu błędów na jakiś tysiąc przypadków. Wiele znaczy też i to, że tych ludzkich błędów nie można się łatwo pozbyć i to nawet wtedy gdy jakiś bardziej doświadczony pracownik kontroluje tego z mniejszym doświadczeniem. Tak się dzieje, bo raz na jakiś czas ktoś uzna za wykonaną czynność, której to nie wykonał.

Koszty

Zwrot smartfona za pomocą dpd do Orange i to tego kupionego na raty to także godzenie się na warunki zwrotu sprzedającego. Mowa tu, że koszty odsyłania nie przez każdą firmę są oddawane, a zasadniczo to liczy się głównie to by oddać pieniądze, które to nabywający zapłacił za pierwszym razem. W przypadku rat jest to rzecz jasna bardziej zawiłe, bo raty często płaci się tym sporym bankom międzynarodowym, a im trzeba na piśmie wytłumaczyć powód zwrotu danej sztuki towaru. W tym tkwi rzecz jasna to dodatkowe utrudnienie, jeśli chodzi o całokształt spraw, ale ludzie i tymi zwrotami się zajmują, jeśli towar nie spełnia ich szczegółowych wymagań. Istotnym jest też i to, że zakupienie smartfona na raty dodatkowo komplikuje cały ten proces, ale ludzie i tak kupują tę elektronikę na raty, bo najnowsze telefony zaliczane do markowych mogą być zaskakująco drogimi.

Inne istotne wzmianki

Nie od dziś pewnym jest to, że ludzie wolą kupić smartfon w sklepie internetowym za gotówkę, bo potem zwrot jest opcją znacznie prostszą. Inaczej jest wtedy gdy kupuje się smartfon na raty w Orange i odsyła za pomocą dpd. Tego typu przypadki także uwzględnia prawo i co równie istotne te procedury powiązane ze zwrotem muszą być z nim zgodne. Problem tkwi jedynie w tym, że przepisy nie zawsze są dostatecznie szybkimi. Mowa tu o tym, że w porównaniu z tymi najnowszymi opcjami jeśli chodzi o zakup są dość przestarzałe. Wiele znaczy też i to, że jakaś część sprzedających w sensie proceduralnym utrudnia zwrot, czyniąc takowy dość zawiłym. Pozornie dla niektórych to nie ma znaczenia, ale wielu z nas decyduje się na mniej zaawansowany model smartfona, po to by zakupić takowy jednym przelewem i w razie czego mieć mniej dodatkowych problemów.

0 0 votes
Daj ocenę