lombard, życie pod zastaw Police  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Police zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Mikołaj Online

Czy jest miejsce, gdzie jest szansa znaleźć świetne okazje? Pozyskać niespotykane rzeczy, które nie bywają spotykane gdzie indziej? Tak, taka lokalizacja istnieje i bywa nią każdy komis, który tylko poznacie. Nie ma dwóch takich samych lombardów, w każdym takim miejscu znajdziesz inny asortyment, w każdym z nich możesz kupić odmienny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto odwiedzać komisy, szczególnie jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo po prostu poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Świdwin zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów bywa naprawdę odmienne. Nie ma w sumie czemu się szokować, ponieważ nasze początkowe przygody z komisami w rzeczy samej nie były za bardzo przyjemne. Jeżeli niektórzy to pamiętają, to pierwsze komisy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Małe lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za kontuarem i śledził nasz każdy manewr, a do tego miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się siedzieć w takim miejscu minutę i wybierać coś? Na pewno osobie, kto jeszcze miałby zamiar coś sprzedać w lombardzie albo naprawdę jest w pilnej potrzebie i szuka tanich obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Świdwin zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeśli ktoś myśli, że w lombardzie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za sprzedaż albo kupno, to błądzi. Szef lokalu niezmiennie miał ochotę kupować w jak najniższej cenie, a zbywać jak najdrożej, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie tamte lata już odeszły, a nasze lombardy przesiąka moda z zachodu, która miewa nieco inne nastawienie do sprawy, więc mamy szansę śmiało odwiedzać takie lokalizacje, których ilość wzrasta. Teraz większość lombardów jest dość duża. Dba się o to, żeby odwiedzający czuł się przyjemnie i żeby miał okazję coś znaleźć. Wszystkojest dość uporządkowane, żeby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Świdwin zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się teraz może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są tylko wiekowe przedmioty, czy też jakieś nowiutkie i interesujące i może nawet niezmiernie cenne? Na początek warto zaznaczyć, że w lombardzie, jeśli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Bez owijania w bawełnę, żeby określić czegoś wartość, trzeba mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś antyczne meble, które na pozór mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać różne szpargały, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do naprawy. Dlatego znajdując się w lombardzie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy interesującego zlokalizować?

W lombardach możemy odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak spory jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Bo przecież możemy znaleźć komis wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z biżuterią.

Jeżeli szukamy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w lombardzie mamy okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas szansa. Dokładnie możemy obejrzeć urządzenie, zlokalizować jego obrażenia, historię, no i oczywiście przetestować. Może to być również szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich urządzeniach nieco zarobić. Możemy przecież kupować rzeczy używane i zbywać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Świdwin zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeśli tylko sensownie się na czymś znamy i mamy żyłkę przedsiębiorcy. Wystarczy tylko rozglądać się w sieci i poszukać sąsiedzkich lombardów. Następnie regularnie można odwiedzać je i znaleźć rzeczywiste okazje.

Komisy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeżeli mamy jakąś wielką miłość i zbieramy różne interesujące obiekty, to w lombardach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i różne inne obiekty. Po prostu musimy mieć świadomość czego i gdzie poszukiwać.

Wolne w lombardzie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w markecie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo oglądanie tych wszystkich obiektów może być już olbrzymią zabawą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić wspomnienia. Czasem trafimy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w lombardzie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę bardzo szokujące, jakie opowieści wiążą się z niektórymi rzeczami.

Odwiedzaj więc czasami komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, lecz niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Świdwin zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Daj ocenę