Miejsce targowe w Kołobrzegu  remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

27 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na grunt oferowany przez miasto, jako zastępczy, na moment remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być lekki dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje zawsze plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym pomieszczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na chyba nie odda się nic w współczesnym temacie zrobić. Alternatywą traktuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one oddane pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w ostatnim roku, tak by po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na terenu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę