MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach też w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pomocą do Kołobrzegu i okolic. Z lat kierowane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w niniejszym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie pozostać na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane istnieje też poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w regionie bazę śmigłowca ratunkowego. Uwaga w tej sytuacji zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę