NIE MAŁA ILOŚĆ OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST SAM POWÓD

NIE MAŁA ILOŚĆ OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST SAM POWÓD

17 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

Najnowsze informacje dotyczące liczby osób pod kwarantanną na obszarze miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji proponowanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludzi tej metodzie. Dlaczego jest ich właśnie mało, skoro statystyki w regionie rosną?

– Nie wynosimy w centrum obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Przejawia się, iż w bliskim mieście, do tej pory, takiego przypadku nie było. – Wszystkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do świata przed zamknięciem granic, część nadal pewnie wygląda na granicy – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest sporządzone na przyjęcie ogromniejszej wartości osób, które wymagały przejść kwarantannę, zaś nie potrafiły jej pokonać w zakładzie; na taką sytuację zorganizowano m.in. znaczenia w pewnym z środków.

Te kobiety, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą odbywać, jednak taka, jak podkreślamy, jest promowana.

0 0 votes
Daj ocenę