Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na prostym wyglądu Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i potem będzie rozwiązane” – taką wiedzę dał na prostym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Kiedy się dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do ostatniego obozu władzy wszystko było uzależnione od mojej jednej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby już potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to dostrzegają także nie są mi za złe”.

Do sprawy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na element jego nastąpienia z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w sensie ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełni:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na element jego nastąpienia z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które odbyło się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w myśli uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do celu sierpnia 2019 (spotkania odbywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zespolone z jego spotkaniem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego opinie w sensie ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Centra o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednakże z wycieczki na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały kończyć się z użyciem stosownych procedur. Wszelkie propozycje ze karty Miasta, w tym takie jak ewentualnego zakup publikacji przygotowywanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z wycieczki na działające przepisy oddać nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z poświęceniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z poświęceniem na prawdziwe oferowania na sprawę miasta także jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i pozyskuje w ten rozwiązanie środki z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę