Poczta Polska jako prawdziwa firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Poczta Polska jako prawdziwa firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

30 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Poczta Polska jako prawdziwa firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy zatrudnionych w Zespole Polskiej doręcza dokumenty i paczki milionom Polaków. Poczta, jak najzdrowsza i duża spółka infrastrukturalna w końcu dysponuje odpowiednim potencjałem oraz sprawdzeniem, jakie jest obowiązkowe do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce natomiast na świecie nadal wykonują swoje stanowiska każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w jaki wtedy wykonują. Przesyłki nadal wchodzą do obywateli, tyle że w bardziej wygodnej formie, zgodnej z prawami Ministra Zdrowia oraz zaleceniami ekspertów.

W ramach procedowanej w Urzędzie RP ustawy Poczta Polska jest technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na podaniu do wyborców pakietów wyborczych, a potem przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie toż dodatkowe zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w jakim pocztowcy dostarczają klientom większą wartość przesyłek, niż w nowych okresach w roku.

– Wyznaczone nam ćwiczenie jest potwierdzeniem wartości Poczty Polskiej jako firm zaufania publicznego. Przygotujemy je z najogromniejszą starannością, oczywiście jak robimy to wszystkiego dnia z ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do głów niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy również za dostawę do grup pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie posiada oczywiście wspaniałego doświadczenia jeżeli idzie o doręczanie innego typie przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W spółce są przygotowania do technicznej obsługi wyborów, ciężkie rzeczy chorują na końca przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które zapewnią sprawną obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale i informatyków a oryginalnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie informacje i szkolenia otrzymają listonosze i pełne osoby zaangażowane w sztukę zadań połączonych z wyborami.

– Dzięki swym pracownikom także możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy samym w Polsce podmiotem dobrym do sprawnej obsługi wyborów korespondencyjnych. Stosujemy tę pracę jako zaszczyt i zobowiązanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. gości na umowy o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych innego kształtu i siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako prawdziwa firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

0 0 votes
Daj ocenę