„PORA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„PORA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

14 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

„KOLEJ NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w ostatniej sprawie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent opowiadała o przygotowaniach miasta na najkrótsze dni i bezpieczeństwu ludzi w postaci dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła i o szukaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które z poniedziałku nie będą chodzić do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli pewni. Dlatego i mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w współczesnych stanowiskach, w jakich mogą łączyć się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak przystąpić do migracji kobiet z drugich państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po zakończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie tylko o to, albo jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na myśl i złożenia przyjdzie czas, i dajcie mi państwo obecnie na świeże reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę