RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

10 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na chwila miesięcy przyblokuje chcianą na działce przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Decyzja dotyczy podejścia do stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To wyjątkowe działania, którymi miasto może okazać sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do potrzeb gospodarczych, przypominając, że magistrat jest słaby wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz daje się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich zajęciach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie decyzje nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta mają to w najściślejszym czasie spotkać się z przedstawicielami firmy Play – Mamy mało propozycji rozwiązania tegoż przedmiotu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę