Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

7 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

W środę rozpoczął się proces kierowcy śmieciarki, jaki w kwietniu tego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Alei i Kontroli Środowiska w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka dojeżdżała do posesji tyłem. Wszystko działo się na własności w miejscowości Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na stanowisku, na oczach swojego 7-letniego brata. To był dzień, kiedy rodzina była obchodzić kilka zbiegających się w okresie świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak porażce na naturalne oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu drogowego i odtwarzając na odległości dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował wyjątkowej ostrożności, nie prowadził należytej obserwacji drogi przylegającej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się czy za pojazdem nie spotyka się przeszkoda, nie dał sobie uwag nowej kobiety.

Kierowca twierdził przed sądem, że czuje się współwinny. Na badanie adwokata odpowiedział, iż jego przyjaciele nie mają obowiązku wysiadać z autobusu i zamykać go na odległości publicznej. Według niego dziecko wydobywało się na odległości dojazdowej do posesji.

Rodzina z zmiany twierdzi, że Kacperek spotykał się na ich kraju i przewidywał się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę