Turystyka Łobez

Turystyka Łobez

24 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

W współczesnych dwóch dekadach wyraźnie zamieniły się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się dużo bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy wchodzą miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal zajmują się dużym powodzeniem, ale działa to dodatkowo jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy choćby na Suwalszczyźnie czyli w ziemiach Mrągowa. Wzrosła też liczba osób poszukujących mniej popularnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Płoty

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursie było przeprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze spotykają się również interesujące zabytki.

Szlak wynosi około 1800 km i wdraża się w Elblągu. Wiedzie wtedy na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i wielkimi mostami w Stańczykach.

Nadal są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Polski i piękne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Trafiając do Białegostoku sama z jego nitek idzie w celu Łomży. Dużo na ulicy przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Płoty

Co kilkadziesiąt kilometrów na kursie Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie wyłącznie wzdłuż granicy

Nie wyłącznie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są więc po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół dużych miast. Przykładami prawdopodobnie być Wielkopolska i Łódzkie.

Jeszcze do pomieszczeń mniej zatłoczonych, tylko za to wyjątkowo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i strony północnej Odry.

Większość z nas zabierając się w głowy nosi na nauce Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o dużo bardziej wdzięczne są Sudety. Bieszczady i nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez wszystek rok liczą na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Toru Orlich Gniazd, biorący się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, nawet w Starsi lub Pilicy.

Turystyka Płoty

Warto przecież uważać na wycieczce powiedzenie, że „pod latarnią jest zwykle najciemniej” i wybrać się momentem w ziemie wielkich metropolii. Tam jeszcze mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Płoty

Zapraszamy do odwiedzin serwisu polecającego się inwestowaniem w okolicę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę