Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

10.995.926,83 zł będzie korzystać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na dystansie od pętli autobusowej na ulicy Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w tej potrzebie podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, i przy osiedlu Bałtyk natomiast w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze określonym uwzględnieniem restauracji i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Elegancka i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem gładkim i ograniczonym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscem z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze złożonym wnioskiem, przebudowa będzie czasochłonna i podejmie się w roku 2019,a zrealizuje w roku 2021. Generalnym wykonawcą książek będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin wykonania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu następnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę