Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie toż najzdrowszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma spotkać na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wynika z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać ciekawa forma architektoniczna z całą sumą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz też dostęp do własnego światła, co pozwala zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie jeszcze odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W początkowym okresie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a i rondo w procesie drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i sprawienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów drobnej architektury. Zakończenie prac ma zajść w II kwartale 2021 r.

– Z opinii na ważne warunki gruntowe, w początkowej kolejności realizowane będą wyróżnienia i komunikacje gruntu. Wraz z inwestorem będziemy działać nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i ruszyć z zasadniczą budową teraz na wiosnę. Będzie więc szybko inny obiekt handlowy w swym portfolio, zatem jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i skutecznie, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę