W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, dadzą ci, którzy nie segregują śmieci. Opłata za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najpodobniejszą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w którym władze miasta proponują zmianę stawek „za śmieci”. Układa się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie przygotowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki cen za odbiór śmieci. Najważniejszym uczestnikiem są, zdaniem urzędników, wprowadzane przez rząd, coraz wyższe koszty połączone z tzw. „mieniem ze media”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w aktualnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli czyli te koszty rosną, muszą wzrastać i stawki za odbiór odpadów.

Luksusem stawanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Cena za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Ale takie podwyżki są mieć często wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości korzystania z takiej możliwości, a brak segregacji zacznie ograniczać się z dużo cennymi karami finansowymi.

To inne podwyżki, które przenoszą nas z kolejnego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, istnieje już gotowy projekt decyzji o podwyżkach za postój w dziedzinach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać oraz wyższe stawki za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę