Wędkarski Gościno

Wędkarski Gościno

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i pora roku nie jest przeszkodą do wykonania swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli wpisać na lód i podejmowanie swojego pragnieniu.

Wędkarski Płoty

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dobrać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim obrazem i parametrami z tych, dawanych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie istnieć bardzo krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od tradycyjnych. Dotyczy zatem z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wysyłania na trasa, jak dzieje się ostatnie latem. Musi stanowić przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb mieszkających w zbiorniku. Dużym jest jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Płoty

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające energia i prowadzenie ryby. Zimowe błystki zalecają się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, aby w okresie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki ubiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o ostrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacząco cenniejsza niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może sterczeć się naszym przyszłym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Płoty

0 0 votes
Daj ocenę