Wędkarze z Kołobrzegu  protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Około 30 głów w poniedziałkowy poranek zablokowało dojście do kołobrzeskiego portu. W ten rozwiązanie właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na obecny fakt. Oczekują również z polityków informacji w istocie rekompensat za otwierający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest typowym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może więc w niedługim czasie doprowadzić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa wpada w życie z 1 stycznia 2020 roku natomiast będzie funkcjonowała przez kolejne 4 lata. Uważa ona pełen zakaz łowienia dorsza we dalekim Bałtyku. Początkiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z wielkim spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie rezultatów w postaci zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne etapy. Wówczas konsekwencje potrafią być znacznie poważniejsze.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano zarówno w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę